Miasto Puławy

Czy prezydent Maj uzyska wotum zaufania?

Na najbliższy czwartek 24 czerwca zaplanowano kolejną sesję Rady Miasta Puławy. W trakcie obrad odbędzie się dyskusja nad zaprezentowanym przez prezydenta Pawła Maja Raportem o stanie miasta Puławy za ubiegły rok.

Po dyskusji nad tym dokumentem, w której udział mogą wziąć również mieszkańcy po uprzednim zgłoszeniu takiego zamiaru i zebraniu odpowiedniej liczby podpisów, odbędzie się głosowanie nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi Pawłowi Majowi przez Radę Miasta. Przypomnijmy, że w zeszłym roku włodarz naszego miasta nie zdołał uzyskać wystarczającego wsparcia radnych. Gdyby prezydentowi w tym roku także nie udało się uzyskać wotum zaufania, rada na kolejnej sesji mogłaby podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie jego odwołania.

Podczas sesji radni zagłosują także w sprawie udzielenia prezydentowi Puław absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Po raz pierwszy od dłuższego czasu sesja ma się odbyć stacjonarnie, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Puławy. Początek obrad zaplanowany jest na czwartek o godz. 14:00.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button