Miasto Puławy

Puławskie startupy z ogromnym dofinansowaniem

Ponad 4,5 miliona złotych z dostępnych jedenastu trafiło do puławskich startupów w ramach wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Innowacyjne przedsiębiorstwa zrzeszone we Wschodnim Akceleratorze Biznesu działającym w Puławach, uczestniczyły w konkursie “Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

Które firmy mogą się pochwalić sukcesem? Prawie milion złotych otrzymał startup pod nazwą Pachamama Eco Solutions, który zajmuje się tworzeniem systemu do budowy scenografii złożonego w całości z materiałów organicznych. Niewiele mniej, bo ponad 900 tysięcy złotych trafiło do firm Hearme, Trescalo oraz EinFleet, których pomysły na biznes dotyczą między innymi technologii zmiany bloga na podcast czy zagadnień związanych z elektromobilnością. Nagrodzoną w konkursie firmą z puławskiej platformy jest także Osmia Future, która tworzy innowacyjny system hodowli pszczół. Kwota dofinansowania dla tego startupu to prawie 900 tysięcy złotych.

Łącznie w konkursie zostało nagrodzonych dwanaście propozycji biznesowych, w tym aż pięć firm związanych ze Wschodnim Akceleratorem Biznesu.

Foto: Puławski Park Naukowo-Technologiczny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button