Miasto Puławy

Spacery szlakiem dawnych Puław możliwe już od czwartku

Puławska Biblioteka Miejska szykuje dla mieszkańców miasta nie lada gratkę. Z okazji 115-lecia nadania Puławom praw miejskich instytucja we współpracy z Muzeum Czartoryskich stworzyła specjalny projekt “Re-konstrukcje, czyli spacery szlakiem dawnych Puław”.

Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników lokalnej historii na 4 spacery tematyczne: “Nad Wisłą”, “Ze starego do nowego centrum Puław”, “Na terenie dawnej jednostki wojskowej” oraz “Nowoczesne Puławy”. Wszystkie te spacery można przejść po kolei jednorazowo, ale także osobno w dowolnie wybranej przez siebie kolejności. Dzięki nim będzie można zaobserwować jak Puławy zmieniały się na przestrzeni lat oraz poznać historię wybranych lokalizacji miasta. Projekt “Re-konstrukcje” wizualizuje archiwalne fotografie sprzed 30, 50 czy nawet 80 lat, pokazując miejsca, których często już nie ma lub kompletnie się zmieniły. Korzystać z mobilnego przewodnika będzie można już od najbliższego czwartku.

Aby udać się w historyczną podróż, należy zainstalować bezpłatną aplikację Action Track i zeskanować kod QR dostępny między innymi na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Biblioteki Miejskiej. Trzeba mieć również mobilny dostęp do internetu z włączoną lokalizacją. Instrukcja obsługi przewodnika oraz kod zostaną niebawem zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button