Miasto Puławy

Spacery szlakiem dawnych Puław możliwe już od czwartku

Puławska Biblioteka Miejska szykuje dla mieszkańców miasta nie lada gratkę. Z okazji 115-lecia nadania Puławom praw miejskich instytucja we współpracy z Muzeum Czartoryskich stworzyła specjalny projekt “Re-konstrukcje, czyli spacery szlakiem dawnych Puław”.

Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników lokalnej historii na 4 spacery tematyczne: “Nad Wisłą”, “Ze starego do nowego centrum Puław”, “Na terenie dawnej jednostki wojskowej” oraz “Nowoczesne Puławy”. Wszystkie te spacery można przejść po kolei jednorazowo, ale także osobno w dowolnie wybranej przez siebie kolejności. Dzięki nim będzie można zaobserwować jak Puławy zmieniały się na przestrzeni lat oraz poznać historię wybranych lokalizacji miasta. Projekt “Re-konstrukcje” wizualizuje archiwalne fotografie sprzed 30, 50 czy nawet 80 lat, pokazując miejsca, których często już nie ma lub kompletnie się zmieniły. Korzystać z mobilnego przewodnika będzie można już od najbliższego czwartku.

Aby udać się w historyczną podróż, należy zainstalować bezpłatną aplikację Action Track i zeskanować kod QR dostępny między innymi na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Biblioteki Miejskiej. Trzeba mieć również mobilny dostęp do internetu z włączoną lokalizacją. Instrukcja obsługi przewodnika oraz kod zostaną niebawem zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także
Close
Back to top button