Miasto Puławy

“Galeria na płocie” z nową wystawą [VIDEO]

Na ogrodzeniu otaczającym Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Sieroszewskiego możemy oglądać wielkoformatowe fotografie prezentujące wieloletnią działalność pracowni muzycznej wraz z jej dotychczasowym opiekunem, zmarłym przed kilkoma miesiącami Mariuszem Oleśkiewiczem.

To już trzecia edycja “Galerii na płocie”.

Pomysł „Galerii na płocie” zrodził się 3 lata temu – wyjaśnia Hubert Domański z Młodzieżowego Domu Kultury. Jak stwierdził, płot jest doskonałą przestrzenią do tego, aby prezentować ludziom wystawy przygotowane przez różne działające w instytucji pracownie. Hubert Domański podkreśla, że we wcześniejszych edycjach „Galerii na płocie” można było podziwiać prace przygotowane przez pracownie teatralne, rzemiosł artystycznych czy plastyczne.

W tym roku rozpoczynająca się w marcu kolejna edycja „Galerii” poświęcona jest pamięci Mariusza Oleśkiewicza, który zawsze był opiekunem pracowni muzycznej. Wystawa zbiegła się z 70-leciem puławskiego MDK, opracowania muzyczne przygotowane jeszcze przez zmarłego kierownika młodzieżowego Domu Kultury są wykorzystywane do tworzenia nowych materiałów.

Hubert Domański / MDK w Puławach

Na wystawę składa się 19 fotografii wykonanych na przestrzeni lat ukazujących najciekawsze momenty z działalności i twórczości młodych muzyków w Młodzieżowym Domu Kultury. Wystawa będzie prezentowana przez najbliższy rok.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button