Miasto Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł już w sobotę

Już w sobotę odbędzie się tegoroczny, nieco skromniejszy niż zwykle Bieg Zielonych Sznurowadeł. Biegacze czekali na to wydarzenie już od marca, kiedy to zostało ono przełożone.

Bieg ruszy z puławskiej Mariny o godz. 11:00, wtedy w 5-kilometrową trasę wyruszy pierwsza tura zawodników. Kilkanaście minut później wystartuje kolejna grupa, obie będą ponad stuosobowe. Czas dla każdego biegacza będzie liczony netto, to znaczy od momentu przekroczenia przez niego linii startu do mety.

Całe wydarzenie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Nie będzie tradycyjnego wręczania medali, w tym względzie obowiązywać będzie samoobsługa, tzn. zawodnik otrzyma tzw. pakiet finiszera, w którym będzie medal. Meta będzie strefą zamkniętą, dostępną tylko dla zawodników oraz obsługi. Po jej opuszczeniu nie będzie już można do niej wrócić. Podczas późniejszej dekoracji najlepszych obowiązywać będą maseczki. Lista startowa zawodników Biegu Zielonych Sznurowadeł oraz wszelkie szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej organizatora wydarzenia, czyli Fundacji BezMiar.

Program imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów

10:00 – otwarcie imprezy

10:30 – rozgrzewka

11:00  – pierwszy start

11:12 – drugi start

13:00 – dekoracja zwycięzców (godzina planowana)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button