InformacjeMiasto Puławy

Kolejny Demo Day w PPNT [VIDEO]

Już po raz kolejny w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbywał się Demo-Day. Podczas tej cyklicznej imprezy startupy kończące inkubację w Puławach prezentują swoje funkcjonalne prototypy i dalsze pomysły na ich rozwój.

Każdy z przedstawicieli startupów ma 5 minut na prezentację, a następnie przez 10 minut odpowiada na pytania zgromadzonej komisji. Pozytywna weryfikacja pozwala na zdobycie dofinansowania o wartości do miliona złotych.

– Podpisaliśmy już ponad 200 umów inkubacyjnych, ponad 150 startupów zakończyło proces inkubacji i weszło na rynek z optymalnym pomysłem biznesowym – wylicza prezes PPNT Tomasz Szymajda. Podczas Demo Day zaprezentowało się kolejnych kilkanaście startupów. – Na przestrzeni ostatniego roku uzyskały one ponad 40 milionów złotych na rozwój działalności gospodarczej, część z tych środków została ulokowana na terenie Polski Wschodniej, między innymi w Puławach – dodaje prezes Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Tomasz Szymajda wyraził zadowolenie, że dzięki programowi Polski Wschodniej można realizować projekty, w których uczestniczą tacy partnerzy jak Grupa Azoty „Puławy” czy UMCS. Jak mówi prezes PPNT, ta grupa pomaga w rozwoju młodym, kreatywnym ludziom.

Tomasz Szymajda – Prezes PPNT

Podczas poniedziałkowej sesji zaprezentowało się 16 startupów liczących na sukces i nowe możliwości.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button