InformacjeJanowiecPowiat PuławskiPuławy

Do Brześc nową drogą. Wkrótce ruszy remont.

Wkrótce rozpocznie się remont drogi powiatowej 2522L. Starostwo podpisało stosowną umowę z wykonawcą tej inwestycji.

13 kilometrowy odcinek drogi od Kolonii Góra Puławska prowadzący przez Janowice do Brześc nie będzie już straszył dziurami. Wykonana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale utworzone zostaną także bezpieczne pobocza, zatoki przystankowe oraz przebudowane obecne skrzyżowania. Dla bezpieczeństwa pieszych zbudowanych zostanie aż 6 km chodników. W ramach tego samego zadania powstaną udogodnienia dla poruszających się piaszczystą drogą między miejscowościami Kochanów I i Kochanów II. Na tym odcinku pojawi się długo wyczekiwany asfalt.

– Na tę drogę uzyskaliśmy środki z Polskiego Ładu jeszcze w ubiegłym roku w wysokości 15 milionów złotych, przetarg wyszedł na ponad 19 milionów złotych, ale wspólnie z gminami Puławy oraz Janowiec będziemy tę inwestycję realizować – zapowiada Starosta Puławski Danuta Smaga. Już od dawna do starostwa docierały sygnały od mieszkańców gmin o złym stanie tej drogi, warto dodać, że prowadzi ona do atrakcji turystycznych naszego regionu. Starosta podkreśliła, że realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskanym środkom oraz współpracy samorządów.

Danuta Smaga – Starosta Puławski

Całość inwestycji pochłonie około 19 mln 700 tys złotych, z czego 15 mln złotych pokryją środki z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pozostała część kwoty zostanie współfinansowana przez Powiat Puławski oraz Gminy Puławy i Janowiec. Remontem drogi zajmie się firma PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika, która wygrała przetarg na wykonanie tego zadania.

fot. Starostwo Powiatowe w Puławach

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button