Miasto Puławy

Niezłe Sztuki – targi rękodzieła |#LPU24.pl

To nieco inne niż dotychczas organizowane kiermasze, ponieważ zabrakło na nim czysto świątecznych ozdób. Idea tego spotkania była możliwość znalezienia unikalnego prezentu.

Organizator targów, Katarzyna Biedrzycka, mówiła o tym, że organizatorzy nie identyfikują się jako twórcy ludowi, lecz jako szeroko pojmowani rękodzielnicy, którzy chcieli pokazać wyroby lokalne. Podkreślała, ze twórcy starają się korzystać z naturalnych komponentów, wiele wyrobów jest wytwarzanych z drewna. Katarzyna Biedrzycka wyraziła nadzieję na kontynuację tego wydarzenia na większą skalę w przyszłości. Niektórzy z wystawiających swoje dzieła twórców są absolutnymi debiutantami, jeśli chodzi o kontakt z klientami podczas tego typu wydarzenia.

Puławianie podczas targów rękodzieła “Niezłe Sztuki” – bo tak nazwano te imprezę, mogli podziwiać i nabyć unikalne ręcznie wykonane wyroby przez lokalnych twórców. Oferowane produkty to m.in. ceramika, żywica epoksydowa, drewniane lampy, świeczki sojowe czy torebki szyte ręcznie. Mogliśmy zobaczyć także lniane wyroby z ekologicznym wypełnieniem z gryki, makramy, drewniane i gliniane ozdoby, chusty dziergane na szydełku. Kolejny duży kiermasz jest planowany w maju.

autor: P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button