Miasto Puławy

33. Biegi Niepodległości – trwają zapisy

Już po raz trzydziesty trzeci w Puławach odbędą się Ogólnopolskie Biegi Niepodległości. Tę patriotyczną imprezę biegową tradycyjnie zorganizuje Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Trwają już zapisy osób chętnych do udziału w biegu.

Biegacze z całej Polski wybiegną na trasę w samo południe w dniu patriotycznego święta. Od 12:00 zaplanowano bowiem dwa najważniejsze starty tego dnia – bieg masowy na 5 kilometrów oraz bieg główny na dwa razy dłuższym dystansie. Miejsce startu i mety wyznaczono na Skwerze Niepodległości. Zawodnicy będą pokonywać 2,5 kilometrowe pętle, biegnąc głównie po asfalcie a częściowo także po alejkach żwirowych i ziemnych. Warto nie zwlekać z zapisami, gdyż opłata startowa, którą należy uiścić uzależniona jest właśnie od daty zgłoszenia chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Organizatorzy zaplanowali również biegi dla młodzieży na nieco krótszych dystansach. Szczegółowy regulamin oraz wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej organizatora wydarzenia, czyli Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Portal LPU24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button