InformacjeMiasto Puławy

Kulesza kontra sanepid

Pochodzący z Puław poseł Konfederacji Jakub Kulesza wystosował pismo do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w naszym mieście, w którym zażądał wyjaśnień oraz wycofania się z ostatnio podjętych przez tę instytucję działań.

Chodzi konkretnie o dokument, w którym szef puławskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej zwracał się do dyrektorów placówek oświatowych o przekazanie informacji dotyczących poziomu zaszczepienia uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkół i przedszkoli. Swoje pytanie Powiatowy Inspektor Sanitarny uzasadniał koniecznością opracowania danych na temat powstających ognisk epidemicznych, jego zdaniem informacje pozyskane od dyrektorów placówek oświatowych znacznie usprawniłyby pracę sanepidu.

Zupełnie inne spojrzenie na tę sprawę przedstawił puławski parlamentarzysta. W swoim piśmie skierowanym w czwartek do Powiatowego Inspektora Sanitarnego wskazał m.in. że pracodawca, czyli w tym przypadku dyrektor, nie może żądać od pracownika informacji wrażliwych, do których zaliczają się dane o szczepieniu przeciwko COVID-19. Dlatego też pismo, które dotarło do szkół z sanepidu, jego zdaniem powinno zostać wycofane. W przypadku niespełnienia tego warunku, Jakub Kulesza zapowiedział między innymi przeprowadzenie kontroli poselskiej w puławskim sanepidzie.

Jak się okazuje, interwencja polityka okazała się skuteczna. W piątek sanepid wycofał się z kontrowersyjnego zapisu. Przedstawiciele tej instytucji stwierdzili, że celem dokumentu, który trafił do placówek oświatowych było jedynie przypomnienie o zagrożeniach czwartej fali epidemii, a sformułowanie dotyczące zbierania danych o szczepieniach było niefortunne.

foto archiwalne, kulesza.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button