Miasto Puławy

Sesja budżetowa Rady Miasta przed nami

W środę odbędzie się ostatnia w tym roku sesja Rady Miasta Puławy. Obrady zdominuje kwestia przyjęcia miejskiego budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Projekt puławskiego budżetu w porównaniu z poprzednimi latami wygląda dość skromnie, jeśli chodzi o inwestycje, nie ma w nim zaplanowanych tak wielkich przedsięwzięć jak np. powstała niedawno hala widowiskowo-sportowa. Zaplanowany deficyt budżetowy to kwota rzędu 6,5 miliona złotych. Planowane w przyszłym roku inwestycje to m.in. przebudowa drogi dojazdowej do Hospicjum, na ten cel zaplanowano 950 tys. złotych czy przebudowa kładki nad ul. Głęboką, która ma kosztować 400 tys. złotych. Zdecydowanie najdroższa będzie zaś wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne, to zadanie pochłonie aż 15 milionów złotych, 4 miliony złotych ma z kolei kosztować budowa dróg w tzw. strefie aktywności gospodarczej na osiedlu Wólka Profecka.

Jak co roku, w budżecie zaplanowano także dotacje dla instytucji miejskie. Ponad 4 miliony złotych trafi do “Domu Chemika”, 3 miliony 200 tysięcy złotych ma być przeznaczone na rzecz Biblioteki Miejskiej, zaś milion 230 tysięcy złotych to kwota miejskiej dotacji dla Muzeum Czartoryskich.

Nad projektem budżetu podczas środowej sesji pochylą się miejscy radni, początek obrad zaplanowano od godz. 14:00, będzie można je śledzić za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button