Informacje

Jak przekonać seniora do bankowości? [VIDEO]

Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obecnie jeden na czterech emerytów z województwa lubelskiego pobiera swoje świadczenia przekazem pocztowym. Pozostali korzystają w tym względzie z konta bankowego.

Aby zachęcić grupę nieufnych seniorów do przekazu bankowego, ZUS organizuje konkurs dla dzieci i młodzieży. Ich zadaniem będzie nadesłanie prac np. w formie filmu bądź komiksu, mających przekonać emerytów do założenia własnego konta bankowego.

Konkurs “Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” to element kampanii ZUS “Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, która ma zachęcić seniorów do zakładania kont w banku i do bezgotówkowej obsługi swoich środków – wyjaśnia Krzysztof Piskorz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak dodaje, konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także studentów szkół wyższych i można wziąć w nim udział indywidualnie lub grupowo, w maksymalnie 3-osobowych zespołach. Uczestnicy przygotowują pracę w formie plakatu, filmu, komiksu lub infografiki czy też materiału multimedialnego, który będzie się odnosić do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie, ułatwienie życia codziennego osobom starszym w związku z posiadaniem konta w banku.

Krzysztof Piskorz – Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Organizatorzy konkursu przyjmują zgłoszenia do 29 października, zaś same prace będzie można wysyłać do 10 grudnia. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. złotych. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Grafika: ZUS

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button