Ogród sensoryczny w Bronowicach otwarty |#LPU24.pl

Share your love

W Bronowicach w gminie Puławy oficjalnie otwarto nowy ogród sensoryczny przy Szkole Podstawowej. To przestrzeń stworzona z myślą o edukacji, terapii oraz odpoczynku dzieci i mieszkańców.

Specjalnie zaprojektowany ogród tworzy warunki do rozwijania i stymulowania zmysłów. Znajdują się w nim różnorodne rośliny, elementy ścieżek sensorycznych oraz miejsca sprzyjające wyciszeniu i relaksowi. Dzięki temu przestrzeń może być wykorzystywana zarówno podczas zajęć edukacyjnych, jak i terapii sensorycznej.

Ogród ma służyć przede wszystkim uczniom szkoły, wspierając ich rozwój i codzienne funkcjonowanie. Kontakt z naturą, różnorodnymi fakturami, zapachami i dźwiękami pomaga bowiem w ćwiczeniu koncentracji, integracji sensorycznej oraz budowaniu poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

Nowa przestrzeń została przygotowana w taki sposób, by sprzyjała także odpoczynkowi i relaksowi. W ogrodzie znalazły się miejsca do siedzenia oraz strefy umożliwiające spokojne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Fot. Gmina Puławy – owocnie nad Wisłą, profil Facebook

Podziel się swoją opinią
Paweł Skibniewski
Paweł Skibniewski
Artykuły: 7738