
W świecie przyszłości – konferencja w ZSO nr 2 |#LPU24.pl

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina rozpoczęła się kilkudniowa sesja naukowa zatytułowana „W świecie przyszłości”. Wydarzenie zgromadziło liczne grono ekspertów oraz specjalistów z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą.
Celem sesji jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do poszerzania swojej wiedzy na temat dynamicznie rozwijających się obszarów nauki i technologii. W programie znalazły się zagadnienia związane m.in. z biotechnologią, medycyną przyszłości, sztuczną inteligencją, bioinżynierią oraz cyberbezpieczeństwem. Organizatorzy podkreślają, że zdobywanie wiedzy w tych dziedzinach jest kluczowe dla świadomego funkcjonowania w nowoczesnym świecie.
W programie wydarzenia znalazły się zarówno wykłady, jak i warsztaty prowadzone przez specjalistów reprezentujących czołowe ośrodki akademickie i instytucje. Wśród nich są przedstawiciele Politechnik Warszawskiej i Wrocławskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, a także eksperci z puławskiego PIWET-u, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz firmy K2 Consulting.
Organizatorzy mają nadzieję, że sesja „W świecie przyszłości” nie tylko poszerzy horyzonty uczniów, ale również zainspiruje ich do dalszego rozwoju i podejmowania świadomych decyzji dotyczących swojej przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.







