InformacjeMiasto Puławy

Azoty wstrzymują produkcję melaminy |#LPU24.pl

Grupa Azoty „Puławy” poinformowała o czasowym wstrzymaniu produkcji melaminy. Jak czytamy w komunikacie, „produkcja zostanie wznowiona w momencie, gdy na rynku będzie możliwe uzyskanie akceptowalnej ceny melaminy, w stosunku do poziomu kosztów produkcji”.

W przypadku dwóch z trzech instalacji melaminy, wykorzystujemy technologię wysokociśnieniową, pozwalającą wytwarzać najlepszy jakościowo produkt. Niestety wyzwaniem pozostają koszty produkcji, a konkretnie warunki konkurencyjne, w jakich funkcjonuje przemysł chemiczny w Europie. To przede wszystkim import z Chin, USA, Trynidadu, czyli kierunków, w których nie obowiązują regulacje dot. CO2, stąd nie ma konieczności zakupu uprawnień do emisji – komentuje sprawę prezes Grupy Azoty Puławy Hubert Kamola.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie produkcja melaminy w Grupie Azoty Puławy prowadzona była jedynie na jednej z trzech linii – Melamina III. Wznowiona została w lutym 2024 roku. Przeprowadzono też remont linii Melamina II. Pierwsze ograniczenia w produkcji melaminy zaczęły się na początku lipca 2022 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button