InformacjeMiasto Puławy

Prezydent Maj z absolutorium i wotum zaufania |#LPU24.pl

Prezydent Paweł Maj uzyskał od Rady Miasta wotum zaufania. To pierwsza taka sytuacja od 2019 roku.

Podczas głosowania w trakcie czwartkowej sesji Rady Miasta 11 osób zagłosowało za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania, nikt nie był przeciw, zaś 9 osób (przedstawiciele klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości) wstrzymali się od głosu. Głosowanie odbyło się po dyskusji nad Raportem o stanie miasta Puławy, przygotowanym przez Urząd Miasta. W debacie głos zabrała jedna przedstawicielka mieszkańców a także radni. Mówiono między innymi o bolączkach, z jakimi zmaga się miasto, z których najważniejszymi wydają się zła sytuacja demograficzna oraz wyzwania dotyczące dostępności mieszkań.

Patrząc na głosowania dotyczące rekomendacji wotum zaufania w poszczególnych komisjach, należy powiedzieć, że pozytywny wynik głosowania dla prezydenta Maja wcale nie musiał być pewny. Komisja Rewizyjna oraz Mieszkaniowa wydały negatywną rekomendację dotyczącą wotum, natomiast w trakcie posiedzeń Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki a także Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia, Rodziny i Porządku Publicznego w głosowaniach padł remis, co oznacza, że te organy nie zajęły stanowiska.

Rada Miasta udzieliła także prezydentowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok. Wynik głosowania był identyczny jak w przypadku wotum zaufania – 11 głosów za i 9 wstrzymujących się.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button