Miasto Puławy

Edukacja z wojskiem |#LPU24.pl

„Edukacja z wojskiem”  – taki tytuł nosi pilotażowy program edukacyjno-obronny przygotowywany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej w Polsce.

Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności a także kształtowanie postaw patriotycznych oraz umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności. Zajęcia mają także przygotować uczniów do działań w sytuacjach kryzysowych. Szkolenie w ramach programu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2

Żołnierze przeprowadzili specjalnie przygotowane szkolenie dla uczniów. W ramach zajęć uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami udzielania pierwszej pomocy, ewakuacji i schronienia. W wydarzeniu wziął udział między innymi Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski, który podkreślał wagę organizacji tego rodzaju przedsięwzięć wśród młodzieży. W zajęciach z Żołnierzami 22. Dęblińskiego Batalionu Lekkiej Piechoty uczestniczyli uczniowie klas siódmych „dwójki” wraz z nauczycielami.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button