Miasto PuławySport

Puchar Świata w Karate-Do |#LPU24.pl

W miniony weekend miłośnicy sportów walki mogli śledzić trzeci Otwarty Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej spotkali się karatecy z Polski i z zagranicy, aby rywalizować w różnych kategoriach: dzieci, juniorów młodszych, juniorów młodzieżowców oraz seniorów.

W sobotę do zmagań przystąpili starsi zawodnicy, natomiast w niedzielę swoje wali stoczyli młodsi karatecy. Wstęp dla publiczności był bezpłatny.

Paweł Badzio z Puławskiej Akademii Karate ocenił poziom jako bardzo wysoki, dobrze prezentowali się m.in. zawodnicy z Armenii, Argentyny, Peru, Macedonii czy Polski.

Dodatkową atrakcją było Międzynarodowe Seminarium Tradycyjnych Sztuk Walki, które odbywało się w niedzielę. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w treningach różnych sztuk walki, co z pewnością wzbogaciło ich doświadczenie i umiejętności. Warto dodać, że Puchar Świata zbiegł się z 10-leciem istnienia Puławskiej Akademii Karate Tradycyjnego, co nadaje wydarzeniu jeszcze większą rangę.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button