InformacjeMiasto Puławy

Dzień Dziecka w Spółdzielni Socjalnej Inicjatywa |#LPU24.pl

Dzień Dziecka 7 czerwca? Tak, to możliwe! To właśnie w piątek w ogrodzie Spółdzielni Socjalnej Inicjatywa przy ul. Eustachiewicza odbył się piknik dla dzieci z przedszkola „Mali Odkrywcy”. W słoneczne piątkowe popołudnie przedszkolaki wraz z rodzicami miały okazję bawić się na dmuchańcach, brać udział w malowaniu twarzy oraz grać w różnorodne gry planszowe.

Pyszna lemoniada, gasząca pragnienie była dostępna dla wszystkich uczestników. – Większość stoisk, które posiadamy na dzisiejszym wydarzeniu, są związane ze specyfiką naszej pracy, są to masy sensoryczne, gry terenowe, zajęcia plastyczne – mówi prezes Spółdzielni Socjalnej Inicjatywa Paweł Romański. Piknik był imprezą otwartą, korzystali z niej mali pacjenci ich rodziny, ale także sąsiedzi i przyjaciele. Pojawiają się także absolwenci Przedszkola sprzed kilku lat, którzy utrzymują kontakt z placówką.

Dodatkową atrakcją było korzystanie z ogrodu sensorycznego, który dostarczył maluchom wielu wrażeń. Przyjechali także ratownicy z Lubelskiej Grupy Humanitarnej Polskiego czerwonego Krzyża, by pokazać, jak ratować życie. Piknik był doskonałą okazją do zabawy na świeżym powietrzu i cieszenia się piękną pogodą. Organizację imprezy wsparli wolontariusze z ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button