InformacjeMiasto Puławy

Festiwal Nauki i Eksperymentu w SP3 |#LPU24.pl

W Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Festiwal Nauki i Eksperymentu. To już tradycyjna inicjatywa, organizowana w tej placówce od kilku lat.

Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie najmłodszym, że wiedzę można zdobywać nie tylko siedząc nad książkami a nauka potrafi być naprawdę fascynująca.

“Eksperymentować każdy z nami może” – to motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu – mówiła Urszula Zdrodowska, nauczyciel fizyki z SP nr 3 w Puławach. W ty, roku w inicjatywie brały udział wszystkie klasy, od zerowej do ósmej. W SP3 działa też Klub Młodych Odkrywców, w którym przez cały rok wykonuje się różnego rodzaju eksperymenty, doświadczenia, projekty naukowe. Uczniowie klas siódmych i ósmych zajęli się projektami związanymi z fizyką, klasy siódme zajęły się hydrostatyką i aerostatyką, Uczniowie wykonywali m.in. podnośniki różnego typu, prasy hydrauliczne, pokazywali na modelu, jak działają płuca. Urszula Zdrodowska podkreślała, że praca uczniów jest często wykonywana grupowo, swój udział mają także rodzice. Dzieci uczą się autoprezentacji, pokazując swoje projekty przed klasą i społecznością szkolną.

Jednym z elementów Festiwalu Nauki i Eksperymentu w SP3 był Naukobus z Centrum Nauki Kopernik, dzięki któremu uczniowie mogli uczestniczyć w różnego rodzaju interesujących doświadczeniach. Co ważne, najmłodsi mieli okazję sami tworzyć eksponaty związane między innymi z hydropneumatyką. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wiedza zdobyta poprzez samodzielne doświadczenia a nie teorię jest lepiej przyswajana przez uczniów.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button