wszystkie

Debata o stanie Powiatu przed nami |#LPU24.pl

Mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli wziąć udział w debacie o stanie powiatu. Podobnie jak w przypadku Rady Miasta, na najbliższej sesji Rady Powiatu planowany jest bowiem punkt dotyczący właśnie tego rodzaju dyskusji.

Zgodnie z wymogami ustawowymi, Zarząd Powiatu musi do końca maja każdego roku przedstawić Radzie raport o stanie powiatu za zeszły rok. Z tegorocznym dokumentem można się zapoznać za pośrednictwem strony internetowej Starostwa Powiatowego, w Biuletynie Informacji Publicznej. Raport ten obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady powiatu.

W debacie nad Raportem mogą wziąć udział mieszkańcy. Nie jest to jednak takie proste zważywszy na fakt, że osoba występująca w imieniu mieszkańców musi mieć zebrane 300 podpisów poparcia. Mieszkaniec, który chciałby wziąć udział w takiej debacie, składa do Przewodniczącego Rady Powiatu pisemne zgłoszenie poparte wspomnianymi podpisami najpóźniej na dzień przed sesją Rady.

Obrady zaplanowano we wtorek 18 czerwca o godz. 14:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa. Wzór zgłoszenia mieszkańca jest dostępny m.in. na stronie internetowej Powiatu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button