InformacjeMiasto Puławy

Erasmus plus w Szkole Podstawowej nr 3 |#LPU24.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 rozpoczęła wyjątkowo intensywny tydzień. W poniedziałek do Puław dotarli goście ze Słowacji i Niemiec a wszystko to za sprawą projektu Erasmus plus, w którym puławska placówka uczestniczy. Późnym popołudniem w parku Czartoryskich rozpoczęła się gra miejska.

Koordynatorka projektu z SP nr 3 w Puławach Sylwia Kapłon mówiła o tym, że projekt jest mocno osadzony w historii naszego miasta, głównym celem jest pokazanie uczniom, że są ogniwem łączącym przeszłość z przyszłością, że biorą udział w kreowaniu teraźniejszego i przyszłego świata.

Program pobytu gości z Niemiec i Słowacji w naszym mieście obejmuje wiele przedsięwzięć m.in. wizytę w Urzędzie Miasta i spotkanie z prezydentem, wyjazdowe zwiedzanie Warszawy i Kazimierza Dolnego a także debata, której tematem będzie budżet obywatelski.
Tydzień w Puławach to kontynuacja spotkań w ramach projektu, przypomnijmy, że całkiem niedawno bo pod koniec kwietnia pięć uczennic “trójki” wraz z opiekunkami wzięło udział w programie mobilności edukacyjnej w projekcie Erasmus+ w Belgii. W spotkaniu tym uczestniczyli młodzi Polacy, Niemcy i Belgowie.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button