InformacjeMiasto Puławy

Oficjalny start Pucharu Rowerowej Stolicy Polski 2024 |#LPU24.pl

W sobotę, pomimo zmiennych warunków atmosferycznych, wystartowała tegoroczna edycja Pucharu Rowerowej Stolicy Polski.

Wydarzenie to przyciągnęło kilkudziesięciu amatorów jazdy na rowerze, którzy wystartowali na pierwszą tegoroczną oficjalną i zaliczaną do punktacji trasę sprzed wejścia do Domu Chemika w Puławach. Czy uda się w tym roku pokonać Białą Podlaską?

Pytani przez nas uczestnicy rajdu podkreślali, że zrobią wszystko by zwyciężyć oraz by jak najwięcej osób pobrało specjalną aplikację, zliczającą kilometry. We wspomnianej Białej Podlaskiej w zeszłym roku kilometry dla miasta kręciło ok. 5 tysięcy osób, podczas gdy w Puławach blisko 2 tysiące. Wspominali też, że aplikację trzeba uruchamiać nie tylko przy rajdach i konkretnych wydarzeniach, ale także codziennych aktywnościach, takich jak np. zakupy.

Oficjalny start imprezy otworzył Prezydent Puław, Paweł Maj, który podkreślił znaczenie aktywności fizycznej oraz integracji społeczności lokalnej, który warto dodać sam przyjechał na rowerze.

Prezydent miasta przypomniał, że w kategorii do 50 tys. mieszkańców Puławy zajęły w zeszłym roku pierwsze miejsce, przejeżdżając prawie 600 tysięcy kilometrów łącznie. Paweł Maj wyraził pewność, że Puławy utrzymają w tym roku podium, zachęcił do ściągnięcia aplikacji Aktywne Miasta.

W tegorocznej edycji, cykliści z Puław stawiają sobie ambitne cele. Ich priorytetem jest wygranie kategorii miasto do 50 tysięcy mieszkańców.

Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy Puław będą mieli okazję wspierać swoich reprezentantów, śledząc ich postępy i kibicując w drodze do osiągnięcia zamierzonych celów ale również samemu instalując aplikację i dobijać do wspólnego skarbca kolejne kilometry. Niezależnie od końcowego wyniku, sam start w tym wydarzeniu jest dla każdego uczestnika pretekstem do podjęcia wysiłku i zadbania o kondycję fizyczną a także do nawiązania nowych kontaktów.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button