Miasto Puławy

2. Festiwal Tańca Współczesnego i Akrobatyki |#LPU24.pl

W poniedziałek na scenie sali widowiskowej POK Dom Chemika zaprezentowały się grupy młodych artystów, sportowców, akrobatów trenujących pod okiem profesjonalnych trenerów z klubu sportowego Supernova.

Wszystko to za sprawą 2. Festiwalu Tańca i Akrobatyki, który organizowany był w naszym mieście. Festiwal ten to wielki finał edukacji sportowej i artystycznej dzieci i młodzieży trenujących w Klubie. Na scenie zobaczyliśmy ponad setkę dzieci i młodzieży trenującą akrobatykę w grupach zaawansowanych oraz ich mistrzów – dorosłych artystów. Grupy pod opieką swoich trenerów zaprezentowały swoją pracę w sezonie 2023/2024 Warto dodać, że młodzi sportowcy i artyści zostali nagrodzeni medalami.

– To jest taki owoc współpracy klubu sportowego Supernova, który od 3 lat funkcjonuje w Puławach z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”, prowadzimy zajęcia z akrobatyki sportowej i techniki tańca modern jazz – powiedział Darian Mitukiewicz-Wiesner z klubu sportowego Supernova. Z kolei Nela Mitukiewicz-Wiesner dodała, że do stworzenia spektaklu zainspirował twórców świat natury, wierzeń i legend, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie jak również muzyka.

Jak podkreślali organizatorzy, ideą Festiwalu Tańca i Akrobatyki jest stworzenie dziecięcym i młodzieżowym artystom, uczestnikom zajęć ruchowych możliwości zaprezentowania swoich umiejętności, swojej pasji na wielkiej scenie. Poniedziałkowe występy to dopiero część występów. 10 czerwca zobaczymy kolejne grupy Teatru Akrobatycznego Supernova w Puławach i Tańczącą Żabkę – taniec i uważność w przedszkolach i szkołach.

przygotowali: P. Nowosadzki, K. Walasek, foto: M. Grzechnik

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button