Miasto Puławy

Retro Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 11 |#LPU24.pl

Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach zorganizowała retro dzień dziecka, który przeniósł wszystkich do dzieciństwa…nauczycieli. Już od samego rana uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli poczuć atmosferę dawnych lat.

Na boisku szkolnym zorganizowano różnorodne konkurencje sportowe, m.in. na punkty strzelano do bramki, grano w koszykówkę, było też wielu oczekujących na grę w dwa ognie.

Rodzice zadbali o podniebienia uczestników, serwując smakowite gofry, donuty czy watę cukrową. Słodkie przysmaki cieszyły się zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych dużym powodzeniem, znikały bowiem na bieżąco.

Nie zabrakło również atrakcji edukacyjnych i pokazów służb mundurowych. Policja prowadziła akcję znakowania rowerów, co miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych cyklistów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z udziałem służbowego psa policyjnego, który demonstrował swoje umiejętności. Straż miejska przeprowadziła fascynujący pokaz, w którym prezentowano, jak zachowuje się osoba w zupełnej ciemności, co było pouczającym doświadczeniem dla wszystkich.

– Chcemy pokazać, jak bawili się rodzice, dziadkowie, to co widzimy dziś na naszych kompleksach, to wszystkie gry i zabawy, które udało nam się odtworzyć – mówiła dyrektor SP11 w Puławach Monika Mocarska. Impreza okazała się sukcesem, gromadząc całą szkolną społeczność, to doskonały przykład na to, jak w kreatywny sposób można łączyć zabawę z nauką oraz wspólnym celebrowaniem dnia dziecka.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button