Miasto Puławy

Piknik na 20 lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej |#LPU24.pl

W niedzielne popołudnie Skwer Niepodległości stał się miejscem obchodów dwudziestolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zorganizowany przez Forum Obywatelskie piknik przyciągnął mieszkańców miasta. Przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Pogoda dopisała, a na Skwerze Niepodległości można było wziąć udział w quizie wiedzy o UE, wysłuchać bajek czytanych przez aktorów czy wreszcie zjeść kiełbaskę z grilla. Dzieci mogły skakać, zjeżdżać i bawić się na przygotowanym dmuchanym zamku. Czy dalej jesteśmy euroentuzjastyczni? Czy antyunijna narracja to tylko rozkręcająca się kampania wyborcza do Europarlamentu?

Przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego Paweł Nakonieczny mówił o tym, że należy doceniać członkostwo w Unii Europejskiej. Podkreślał, że należy stosować krytyczny osąd, jednak trzeba być w nim sprawiedliwym. Skrytykował narrację niektórych osób porównujących Unię Europejską do Związku Radzieckiego, uznając ją za głęboko nieadekwatną.

Piknik europejski w Puławach był doskonałą okazją do wspólnego świętowania tego ważnego jubileuszu. Dwudziestolecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej to ważny moment w historii naszego kraju a tego rodzaju spotkania przypominają nam o zaletach i wadach płynących z członkostwa.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button