Miasto Puławy

Świadoma mama to szczęśliwa mama – wydarzenie w puławskiej Mediatece |#LPU24.pl

W sobotę w Puławskiej Mediatece odbyło się wyjątkowe wydarzenie dedykowane mamom, pod hasłem „Świadoma mama równa się szczęśliwa mama”. Było to spotkanie, które zgromadziło kobiety, w tym mamy po przebytych schorzeniach onkologicznych, pragnące podzielić się swoimi doświadczeniami i znaleźć wsparcie na swojej drodze do zdrowia i szczęścia.

Prelegentami spotkania byli specjalista psychoonkologii oraz coach wspierający kobiety. Psychoonkolog Rafał Kowalczyk poruszył tematy związane z emocjonalnymi i psychicznymi aspektami życia po diagnozie i leczeniu chorób nowotworowych. Jego prelekcja była niezwykle ważna dla uczestniczek, ponieważ poruszała kwestie często pomijane, a kluczowe dla pełnego powrotu do zdrowia. Coach Jolanta Miłkowska natomiast skupiła się na aspektach motywacyjnych i technikach radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, jakie stają przed mamami. Dzięki jej wskazówkom, uczestniczki mogły dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać swoim czasem i energią, aby móc czerpać radość z macierzyństwa i nie tylko.

Współczesne mamy są bohaterkami – podkreślała w swojej wypowiedzi Izabela Grudzień z projektu Piękne-Silne-Wyjątkowe. Zajmują się domem i dziećmi, pracują, ale też mają swoje pasje. Ten dzień w Mediatece był właśnie im poświęcony.

Nie zabrakło również czasu na swobodne rozmowy i integrację. Spotkanie towarzyskie pozwoliło kobietom na nawiązanie nowych znajomości, dzielenie się swoimi przeżyciami i wzajemne wspieranie się. Sobotnie wydarzenie w Puławskiej Mediatece było nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, ale także przestrzenią do budowania społeczności wsparcia.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button