Miasto Puławy

Marsz Kapeluszy 2024: Barwna Parada Studentów UTW w Puławach |#LPU24.pl

Ulice Puław znów zapełniły się kolorowymi kapeluszami, uśmiechami i radosnymi rozmowami. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) przemaszerowali przez miasto, aby dotrzeć do Osady Pałacowej, gdzie zorganizowano uroczystą sesję zdjęciową. Było to drugie tego typu wydarzenie, które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno uczestników, jak i mieszkańców miasta.

– Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku czują się młodzi – podkreśliła Renata Siedlaczek, współorganizatorka marszu.  Marsz Kapeluszy to nie tylko okazja do pokazania swoich najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych nakryć głowy. To przede wszystkim czas na integrację i nawiązanie nowych znajomości. Studenci UTW, często w trakcie roku akademickiego, nie mieli okazji by poza wykładami spędzić razem czas porozmawiać i wspólnie się bawić. Uczestnicy wydarzenia zaprezentowali prawdziwe dzieła sztuki kapeluszniczej.

Na głowach można było zobaczyć zarówno klasyczne kapelusze, jak i te wykonane własnoręcznie z najróżniejszych materiałów – od kwiatów po pióra, od filcu po koronki. Parada nawiązywała trochę domieszka organizowanej w Puławach Izabeliady za którą, zwłaszcza Ci starsi puławianie, trochę tęsknią. Marsz Kapeluszy, organizowany już po raz kolejny , powoli staje się tradycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Puławach. Wydarzenie to nie tylko integruje społeczność akademicką, ale także przyciąga uwagę mieszkańców i mediów, promując aktywność i kreatywność seniorów.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button