Miasto Puławy

ZUK podsumował akcję ekologiczną |#LPU24.pl

Puławski Zakład Usług Komunalnych podsumował dużą kampanię ekologiczną, która okazała się wielkim sukcesem. Wydarzenie to miało na celu promowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców Puław.

– Podsumowujemy dziś cały rok szkolny 2023/24 akcji ekologicznej – mówi prezes puławskiego ZUK Tomasz Wadas. Jak dodał, w inicjatywie wzięło udział 18 placówek oświatowych z naszego miasta, czyli ponad 1200 uczestników. Tomasz Wadas podkreślał, że spółka poprzez akcję stara się uczynić z młodych ludzi oraz seniorów swoistych ambasadorów recyklingu. Dodał, że odpady segregowane są cztery razy tańsze niż odpady zmieszane, dlatego akcja prowadzona jest z myślą nie tylko o środowisku, ale także o naszych portfelach.

Jednym z głównych punktów kampanii była akcja sprzątania miasta, w której wzięli udział zarówno dorośli jak i dzieci. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się oczyścić wiele miejsc z zalegających odpadów, co przyczyniło się do poprawy estetyki i czystości naszego otoczenia.

– Bardzo nas cieszy, że te kampanie są pozytywnie odbierane przez nauczycieli, (…) którzy potem zachęcają do udziału dzieci i młodzież – mówi koordynator projektu Grażyna Joachimowicz. Jak dodała, głównym celem tego typu inicjatyw jest wzbudzenie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za dobro wspólne, za to jak wygląda nasze miasto. W tym roku akcja była prowadzona we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przeszłość-Przyszłości”, które koordynowało sprzątanie parku.

W Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbyło się uroczyste podsumowanie całego przedsięwzięcia: wręczenie nagród dla uczestników dwóch konkursów plastycznego i filmowego. Młodzi artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością, przedstawiając w swoich pracach tematy związane z ochroną środowiska. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a ich autorzy otrzymali upominki.

Jednym z najbarwniejszych punktów programu była parada strojów ekologicznych „Ekomoda Trendy 2024”. Uczestnicy pokazu wystąpili w strojach wykonanych z materiałów odpadowych oraz pochodzących z recyklingu. Kreacje zachwycały pomysłowością i estetyką, ukazując jak wiele można osiągnąć, wykorzystując tak zwane surowce wtórne. W ramach kampanii odbyła się również część skierowana do najmłodszych uczestników – przedszkolaków Zorganizowano przegląd recytatorsko-wokalny, który nie tylko dostarczył wiele radości, ale także był doskonałą okazją do podsumowania działań ekologicznych.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button