InformacjeMiasto Puławy

Premiera Teatru Muchomor |#LPU24.pl

Teatr Lalek “Muchomor” zaprezentował swój najnowszy spektakl. W sobotę po południu w małej sali teatralnej młodzi aktorzy zaprezentowali premierę sztuki “Nowe szaty króla” na podstawie popularnej baśni Hansa Christiana Andersena.

Bajka opowiada o próżnym władcy, który całe dnie spędzał na przymierzaniu coraz to nowych strojów, absolutnie nie zajmując się sprawami państwa i poddanych. Wtórował mu w tym dwór, nie szczędząc kłamliwych pochwał, jednocześnie rządząc za jego plecami. Całą tę obłudę króla i dworu zdemaskowały dzieci przebrane za wędrownych krawców o magicznych zdolnościach, szyjąc królowi nowe “czarodziejskie” szaty. Król był nimi zachwycony, dwór nie wyprowadzał go z błędu, a prawdę o nagim władcy obnażyła koleżanka tajemniczych krawców.

Jak wyglądały przygotowania do premiery? Jak podkreśla Grażyna Idzik-Dominiak, działalność teatru rozpoczyna się we wrześniu, wtedy dzieci uczestniczą w różnego rodzaju zabawach teatralnych, w międzyczasie poszukiwany jest odpowiedni repertuar. Przygotowania do samej premiery zaczynają się w grudniu. W spektaklu brało udział 12 młodych aktorów, od 4 do 7 klasy.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button