InformacjeMiasto Puławy

Muzeum Badań Polarnych w Puławach włączyło się w akcję Noc Muzeów |#LPU24.pl

Noc Muzeów to coroczna, ogólnopolska inicjatywa, podczas której muzea, galerie i inne instytucje kulturalne otwierają swoje drzwi dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. W tym roku już po raz drugi można było zwiedzać Muzeum Badań Polarnych w Puławach, które przygotowało bogaty program pełen atrakcji dla miłośników nauki i przygód polarnych.

Jak mówił Andrzej Pawłowski, dyrektor Muzeum Badań Polarnych w Puławach, centralnym punktem wydarzenia była projekcja filmu “Polarniczki” na podstawie książki o tym samym tytule. Zwiedzający mieli też szansę spotkać się z autorką książki Dagmarą Bożek i dwiema bohaterkami filmu.

Muzeum Badań Polarnych w Puławach, będące jedyną tego typu placówką w Polsce, zaprezentowało specjalnie na tę okazję kilka unikalnych wystaw. Jedną z nich była ekspozycja poświęcona polskim badaczom polarnym, którzy przyczynili się do odkrywania tajemnic Arktyki i Antarktyki. Zwiedzający mogli zobaczyć oryginalne mapy, dzienniki podróżników, a także sprzęt używany w ekstremalnych warunkach polarnych.

Dla młodszych uczestników przygotowano interaktywne warsztaty edukacyjne, które pozwalały na praktyczne zapoznanie się z tematyką badań polarnych. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach z układania puzzli z niedźwiedziem polarnym, a także rysować i kolorować tematyczne kolorowanki.

Do dyspozycji zwiedzających były także gogle VR, dzięki nim można było podziwiać surowy krajobraz Antarktyki.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button