Miasto Puławy

Pałac Czartoryskich na Noc Muzeów |#LPU24.pl

Jednym z głównych punktów programu było zwiedzanie Pałacu Czartoryskich. Rezydencja, będąca niegdyś siedzibą jednej z najznamienitszych polskich rodzin arystokratycznych, otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających w tę wyjątkową noc. Zwiedzający mieli okazję podziwiać bogate wnętrza pałacu, które kryją w sobie liczne dzieła sztuki i pamiątki historyczne.

Oprócz Pałacu Czartoryskich, zwiedzający mogli również odwiedzić Dom Aleksandryjski. Ta część kompleksu muzealnego, na co dzień nieco mniej znana, zachwycała swoimi unikalnymi eksponatami. Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta wyeksponowała we wnętrzach unikalne zdjęcia Puław z lotu ptaka oraz wystawę monet “W dzieje Puław wpisanych”.

O 20:00 ruszył spacer z Damą po historycznym ogrodzie. Tajemnicza atmosfera panująca w pałacowych salach i komnatach, oświetlonych dyskretnym światłem, sprawiła, że odwiedzający mogli poczuć się jak w innym świecie. Nocne zwiedzanie pozwoliło również na doświadczenie muzeum w zupełnie nowy sposób, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony gości. Sobotni wieczór był doskonałą okazją, by poznać bogatą historię i kulturę związaną z rodem Czartoryskich, a także doświadczyć magii nocnego zwiedzania, które prawdopodobnie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Autor: P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button