InformacjeMiasto Puławy

Drugie posiedzenie Rady Miasta za nami |#LPU24.pl

Czwartkową sesję Rady Miasta Puławy zdominowały wybory składów osobowych komisji. Podczas głosowań potwierdziła się większość w Radzie, która wykrystalizowała się już na pierwszym posiedzeniu.

Radni klubu PiS nie zgłaszali nawet kandydatur na przewodniczących oraz wiceprzewodniczących poszczególnych komisji. W przypadku Komisji Mieszkaniowej doszło nawet do sytuacji, w której przedstawiciele PiS byli zgłaszani jako kandydaci na wiceprzewodniczących tego gremium przez członków innych ugrupowań, jednak nie wyrażali zgody potrzebnej do kandydowania. We wszystkich głosowaniach personalnych przedstawiciele 10-osobowego klubu w Radzie konsekwentnie wstrzymywali się od głosu. Swoje decyzje w tej sprawie tłumaczyli sytuacją z ostatniej sesji, kiedy nie wybrano żadnego przedstawiciela PiS do prezydium Rady Miasta.

Prezydia wszystkich komisji zostały zdominowane przez radnych obecnej większości. Pracami Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg Wniosków i Petycji będzie kierować Agnieszka Kowalik. Dwóm komisjom będzie przewodniczyć także Mariusz Cytryński, który został przewodniczącym Komisji Budżetu Gospodarki Miejskiej i Planowania Przestrzennego oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Na przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia, Rodziny i Porządku Publicznego wybrano Roberta Łyszcza, natomiast pracami Komisji Promocji Miasta, Kultury i Współpracy będzie kierować Marcin Sadura. Przewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania został Sławomir Seredyn. Z kolei Barbara Bińczak została przewodniczącą Komisji Mieszkaniowej. Doraźną Komisją ds. Budżetu Obywatelskiego będzie kierować Katarzyna Dębska.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button