InformacjeMiasto Puławy

20-lecie Teatru SPUT² |#LPU24.pl

Teatr SPUT² prowadzony przez Katarzynę Grudzień, obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Z tej okazji w niedzielę młodzi artyści wraz z widzami obchodzili ten okrągły jubileusz.

Zespół na tę okoliczność przygotował premierowy spektakl zatytułowany „Epidemia samotności”, który jest słodko-gorzką opowieścią o współczesnym świecie, w którym oddalamy się od siebie i zatracamy to, co najważniejsze – bliskość. Jubileusz był również okazją do odbycia sentymentalnej podróży, podczas której aktorzy przybliżyli publiczności historię i teraźniejszość Teatru.

– Teatr SPUT² daje nam poczucie wiedzy o tym, że młode pokolenie chce być w teatrze – powiedział dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” Zbigniew Śliwiński. Dodał, że pomimo naturalnej rotacji w zespole teatr wciąż stoi na wysokim poziomie artystycznym. Dyrektor POK “Dom Chemika” podkreślił też, że wielu byłych członków Teatru jest w stałym kontakcie z grupą, mimo że nie mieszkają już w Puławach

Przez 20 lat działalności Teatr SPUT² wystawił ponad 40 spektakli, monodramów, widowisk plenerowych i pokazów kuglarskich. Jego członkowie to również utytułowani recytatorzy, laureaci najważniejszych konkursów recytatorskich w Polsce. Utalentowani aktorzy są ponadto wspaniałymi animatorami na imprezach dla dzieci, wolontariuszami na wydarzeniach charytatywnych oraz zaangażowanymi w życie kulturalne naszego miasta artystami. SPUT² to nie tylko szkoła aktorstwa, ale także, a może przede wszystkim, szkoła człowieczeństwa. Od 20 lat jego członkom udaje się tworzyć teatralną rodzinę, której bez wątpienia największym sukcesem jest to, że po prostu bardzo się lubią.

Twórczyni Teatru Katarzyna Grudzień mówiła o tym, że na przestrzeni 20 lat młodzież bardzo się zmieniła, tak więc zmieniły się też sposoby podejścia do młodych ludzi. Jednocześnie podkreśliła, że ciągłe uczenie się docierania do młodych ludzi sprawia jej ogromną frajdę.

Tuż po uroczystości i pokazie jubileuszowego spektaklu pt. „Epidemia samotności” odbyła się degustacja jubileuszowego tortu przygotowanego na tę okazję.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button