Sport

Zwycięstwo Azotów po karnych |#LPU24.pl

Rozgrywki Orlen Superligi wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę szczypiorniści Azotów Puławy rozegrali pierwszy mecz ćwierćfinałowy w ramach systemu play-off. Przeciwnikiem puławian we własnej hali był zespół Chrobrego Głogów.

Już pierwsze minuty tego spotkania pokazały, że będzie ono niezwykle zacięte i emocjonujące. Jako pierwsi dwubramkowe prowadzenie osiągnęli gracze Azotów, jednak już po chwili zostali skutecznie skontrowani przez głogowian. Po pierwszym kwadransie gry zaczęła uwydatniać się pewna przewaga gości, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 18:15.

Druga część gry ponownie miała niezwykle zacięty przebieg, przez większą jej część gra toczyła się „bramka za bramkę”. Ostatecznie w końcówce regulaminowego czasu gry puławianie zdołali odrobić kilkubramkową stratę. O zwycięstwie w niedzielnym spotkaniu miały zadecydować rzuty karne. W nich skuteczniejsi okazali się gracze Azotów.

Mecz rewanżowy w Głogowie już za tydzień.

Azoty-Puławy – KGHM Chrobry Głogów 32:32 (15:18) k.4:3

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze, Borucki – Przybylski 6, Janikowski 5, Gogola 4, Fedeńczak 4, Jarosiewicz 4, Adamski 3, Burzak 3, Marciniak 2, Ostroushko 1, Zarzycki, Urbanek, Górski, Jaworski

Foto: Rafał Koszyk/.KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button