Miasto Puławy

60 lat MOW Puławy |#LPU24.pl

Puławski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w sobotę obchodził 60-lecie swojego istnienia. Jedną z części obchodów jubileuszu było nadanie placówce imienia Aleksandra Kamińskiego żołnierza wychowawcy młodzieży, autora m.in. „Kamieni na szaniec” odsłonięto także tablicę pamiątkową poświęconą patronowi.

Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach mówił, że postać Aleksandra Kamińskiego nie jest dostatecznie wyeksponowana i powinna być wzorem dla wszystkich wychowawców. Dawid Gutek wspominał, że aktualnie w naszym kraju istnieje 89 ośrodków tego typu, w tym dwa w naszym województwie. Dyrektor puławskiego MOW podkreślał, że jubileusz 60-lecia to dobra okazja do podsumowania tego, co przez ten czas udało się zrobić w zakresie działalności ośrodka, a co należałoby poprawić. Dodał, że placówka stara się zapewnić wychowankom jak najlepsze warunki do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Dawid Gutek podkreślał, że w ostatnim czasie kadra \MOW została nieco odmłodzona.

Uroczystości jubileuszowe poprzedziła msza w kościele pod wezwaniem świętego Brata Alberta w Puławach. Natomiast na terenie tzw. ośrodka ”za torami” odbyły się obchody główne. Puławski ośrodek jest jedną z niemal 90 placówek w kraju. Do tego typu ośrodków wychowawczych trafia młodzież mająca problemy z dostosowaniem się do reguł społecznych a także ta, która wymaga specjalnych procesów wychowawczych. Do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na podstawie orzeczeń sądów trafia młodzież w wieku od 13 do 18 lat.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button