wszystkie

Parada Kapeluszy na Placu Chopina |#LPU24.pl

Barwny korowód uczestników z kolorowymi kapeluszami na głowach ruszył w poniedziałek deptakiem przy Placu Chopina. To między innymi studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy zorganizowali Paradę Kapeluszy w ramach puławskiej Senioriady 2023.

Seniorzy przemaszerowali chodnikami w centrum Puław, głośno zaznaczając swoją obecność. Wszyscy uczestnicy samodzielnie wykonali noszone przez siebie kapelusze.

Jak mówi przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Józefa Janczura, pomysł na tego typu akcje wychodzi zawsze od Puławskiej Rady Seniorów. Kapelusze były wykonywane na zajęciach manualnych. Program Senioriady jest ustalany przez działającą przy prezydencie Puław Puławską Radę Seniorów.

Parada Kapeluszy była okazją nie tylko do zabawy i kreatywnego wyrażania siebie, ale także do promowania aktywnego stylu życia wśród osób starszych. Wydarzenie przyciągnęło uwagę mieszkańców Puław i było doskonałą okazją do integracji społeczności seniorów. Inicjatywa ta była znakomitym przykładem zachęcenia osób starszych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kreatywnego wyrażania siebie.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button