InformacjeMiasto Puławy

Książkowy podarunek OPEC dla Biblioteki Miejskiej

Biblioteka Miejska w Puławach powiększyła swój księgozbiór o nowe pozycje. Na półkach z książkami pojawiło się kilka egzemplarzy Wielkiej Księgi Ciepła.

Pozycja, która jest podarunkiem od puławskiego OPECu to album wydany przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Jest to pięknie zilustrowana książka, która podpowiada dzieciom sposoby na mądre korzystanie z ciepła.

Katarzyna Kuciara – Biblioteka Miejska w Puławach, Paweł Iwaszko – prezes OPEC Puławy

Katarzyna Kuciara z Biblioteki Miejskiej podkreśla, ze publikacja “Wielka Księga Ciepła” w przystępny i zrozumiały dla młodych czytelników sposób zbiera i systematyzuje wiedzę na temat szeroko pojętego ciepła, jego historii i zastosowania. Dowiadujemy się z niej między innymi o okolicznościach powstawania węgla w czasach prehistorycznych, trudnej sztuce ujarzmiania ognia przez pierwszych ludzi, odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii, co zrobić żeby z naszych domów nie uciekało ciepło i jak w przyszłości może wyglądać. Publikacja tłumaczy, dlaczego tak ważne jest mądre wykorzystywanie ciepła. Publikacja będzie niebawem dostępna do wypożyczenia w Bibliotece Miejskiej dla najmłodszych.

Prezes OPEC Paweł Iwaszko mówił o tym, że instytucja kontynuuje swoje starania o to, by z edukacją dotyczącą ciepła docierać do najmłodszych odbiorców. Publikacja graficzna ma w tym zdecydowanie pomóc.

Autorzy: M. Strzelecka, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button