Miasto Puławy

Śpiewanie z Gwiazdami po raz dziesiąty

Oprócz oficjalnych uroczystości na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich święto Wojska Polskiego można było uczcić także w nieco mniej formalny sposób. W godzinach popołudniowych odbył się bowiem koncert pieśni i piosenek patriotycznych, czyli dziesiąte już Śpiewanie z gwiazdami.

Na placu przed Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika” zgromadzili się puławianie, którzy mogli wysłuchać wykonań piosenek patriotycznych a niekiedy również sami włączali się do śpiewu. W koncercie wystąpili muzycy Filharmonii Lubelskiej: Emilia Siepkowska – skrzypce, Aleksander Resiak – kontrabas i aranżacje oraz Kamil Turczyn – fortepian. Nie zabrakło też puławskiego akcentu. Obok Tomasza Mazura – wokal i Ryszarda Stępnia – wokal i prowadzenie, zaprezentowała się debiutująca w tym roku na polskich scenach operowych śpiewaczka, artystka rodem z naszego miasta – Paula Jurkowska. W drugiej części wydarzenia uczestnicy, wspólnie z artystami, zaśpiewali pieśni kompozytorów polskich, piosenki okresu 20.lecia międzywojennego oraz znane pieśni patriotyczne.

Podczas koncertu miało także miejsce niezwykłe wydarzenie, wspólnie świętowaliśmy 100 lat Pani Leokadii Wojciechowskiej. Dorota Lisowska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego przekazała Jubilatce serdeczne życzenia od wszystkich puławian oraz listy gratulacyjne od premiera i prezydenta Puław.

Autorzy: P. Nowosadzki, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button