Miasto Puławy

Niedzielny Kiermasz KTL

Kiermasze rękodzieła artystycznego to niemal tradycyjne już wydarzenia w naszym mieście. To czas podczas, którego twórcy prezentują swoje unikatowe i ręcznie wykonane dzieła sztuki oraz rzemiosła. Kiermasze tego typu duża szansa na wsparcie lokalnych artystów i rzemieślników, a także promowanie oryginalnych i nietuzinkowych produktów.

Barbara Jemioł – KTL Puławy

Barbara Jemioł z Klubu Twórców Ludowych podkreśla, że KTL co miesiąc organizuje kiermasz odbywający się na Skwerze Niepodległości. Podkreślała różnorodność proponowanych tam produktów, m.in. serwety, obrusy, maskotki, karty okolicznościowe, chodniki. W niedzielnym kiermaszu uczestniczyły również panie z Ukrainy, które także prezentowały ręcznie wykonane prace.

Twórcy oferowali swoje produkty przez praktycznie całą niedzielę na Skwerze Niepodległości. Na stoiskach można było spotkać różnorodne przedmioty, m.in. biżuterię, ceramikę, tkaniny,dekoracje, przedmioty użytkowe i wiele innych. Warto przypomnieć, że wszystkie produkty to małe dzieła sztuki, które są tworzone z pasją i zaangażowaniem, co nadaje im indywidualny charakter. Takie wydarzenia przyciągają zarówno miłośników sztuki, kolekcjonerów, jak i osoby szukające nietuzinkowych prezentów.

autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button