InformacjeMiasto Puławy

Kolejni oszuści zatrzymani

“Rodzinny interes” rozbili policjanci z Puław we współpracy z funkcjonariuszami z Lublina i z Krakowa. Na początku lipca 87-latek z Puław został oszukany na kwotę 20 tysięcy złotych. Oszuści podszywali się pod policjantkę i pracownika poczty. Twierdzili, że muszą otrzymać pieniądze w celu ich prześwietlenia, ponieważ są zagrożone.

kom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

Jak informuje kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP, zatrzymany został 52-latek, mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz jego 14-letnia kuzynka. Mężczyzna trafił do aresztu, a dziewczyna do policyjnej izby dziecka. Podczas zatrzymania w Krakowie policjanci zabezpieczyli prawie 20 tys. złotych w gotówce, biżuterię, telefony, a także inne dowody, które pozwalają na udowodnienie dokonania oszustwa. Mundurowi ustalili, że zarówno 52-latek jak i 14-latka dokonywali podobnego procederu nie tylko w Puławach, ale na terenie całej Polski. Oboje odpowiedzą przed sądem, dziewczyna stanie przed sądem dla nieletnich.

Pomimo ciągłych ostrzeżeń i informacji na temat podobnych oszustw wciąż nie brakuje osób ufnych. Pamiętajmy, policja, prokuratura, poczta, ani żadne inne państwowe służby nigdy nie będą prosiły o przekazywanie gotówki. Nie dajmy się nabrać, ponieważ często pieniądze przekazane oszustom są nie do odzyskania.

Autorzy: A. Koter, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Pamiętajcie, jeśli państwowe służby będą chciały pieniądze, to pewnie akurat za mandat za prędkość! Ale na poważnie, bądźmy czujni i nie dajmy się oszukać, bo potem łezka się zakręci w oku, ale portfel zostanie pusty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button