Miasto Puławy

RSP 2023 – Puławy nieoficjalnie na drugim miejscu

Wraz z końcem czerwca zakończyła się również rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. Choć oficjalne wyniki zmagań cyklistów nie są jeszcze znane, możemy z dużą dozą pewności stwierdzić, że Puławy zakończą rywalizację na drugim miejscu. Będzie to powtórzenie wyniku sprzed roku.

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji najwięcej kilometrów wykręciła Biała Podlaska. Z roku na rok rywalizacja zatacza coraz szersze kręgi, uczestniczy w niej coraz więcej rowerzystów z kilkudziesięciu miast całej Polski. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone już za kilka dni 6 lipca w mieście organizującym całą inicjatywę, czyli Bydgoszczy. Przez cały miesiąc rowerzyści z Puław i okolic z pomocą specjalnej aplikacji zbierali kilometry dla naszego miasta, szczególną aktywność wykazywali członkowie Puławskiej Grupy Rowerowej. Stale odbywały się też organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kilkudziesięciokilometrowe rajdy.

Jak już wspomnieliśmy, oficjalne wyniki tegorocznej rywalizacji będą znane za kilka dni, z pewnością poinformujemy wtedy o szczegółowych osiągnięciach miłośników jazdy na rowerze.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button