Miasto Puławy

Start Rowerowej Stolicy Polski

Akcja Rowerowa Stolica Polski cieszy się w Puławach dużą popularnością. Co roku puławianie chętnie angażują się w “kręcenie kilometrów” i uczestnictwo w konkursie. Przez ostatnie 2 miesiące cykliści, którzy przygotowywali się i rozgrzewali od czwartku 1 czerwca mogą już zacząć oficjalnie zbierać punkty wliczające się do ostatecznej klasyfikacji.

Aby zbierać punkty dla miasta Puławy, wystarczy ściągnąć na urządzenie mobilne bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i aktywować ją. W ten sposób zwiększamy szanse Puław na zgarnięcie trofeum.

Przypomnijmy, ze w ostatnich latach Puławy nie schodzą z podium podczas rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. W zeszłym roku rowerzyści z naszego miasta i okolic wykręcili aż 427 tys. kilometrów, w rankingu ustępując jedynie Białej Podlaskiej. W zabawie wzięło wtedy udział 56 miast. Z kolei w 2021 roku Puławy uplasowały się na 3. miejscu. Miejmy nadzieję, ze także i tym razem fani dwóch kółek z Puław i okolic staną na wysokości zadania. Organizatorem zmagań cyklistów, które po raz pierwszy odbyły się w 2019 roku, jest Miasto Bydgoszcz.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button