InformacjeMiasto Puławy

Puławskie Azoty zwiększają produkcję

Od 1 czerwca puławskie Azoty zwiększają produkcję nawozów i chemikaliów – poinformowała spółka w swoim komunikacie. Jak wynika z przekazanej informacji o ponad 100% w stosunku do ostatniego okresu wzrośnie produkcja saletry amonowej, roztworu saletrzano mocznikowego oraz mocznika z przeznaczeniem na płynne roztwory.

Decyzja Zarządu jest podyktowana poprawiającą się sytuacją rynkową w obszarze popytowym oraz surowcowym. Przypomnijmy, że branża nawozowo-chemiczna jest jedną z tych gałęzi przemysłu, która bardzo mocno odczuła skutki turbulencji gospodarczych związanych z agresją Rosji na Ukrainę i nałożonymi sankcjami na Moskwę. W puławskich Azotach skutkowało to czasowym ograniczeniem produkcji w wielu obszarach. Kilka dni temu wznowiono produkcję melaminy, która została zawieszona kilka miesięcy wcześniej, teraz zdecydowano o zwiększeniu wytwarzania nawozów i chemikaliów.

Puławski kombinat chemiczny jest wiodącym producentem nawozów azotowych dla polskiego rolnictwa oraz znaczącym dostawcą tych produktów na rynek europejski.

fot. Sławomir Kłak

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button