Miasto Puławy

Ciekawi świata w Mediatece

Puławska Biblioteka Miejska zaprasza dzieci i młodzież na spotkania z dziennikarzem i fotografem Jakubem Rybickim. Zaproszony gość jest autorem między innymi książki “Po Bajkale”, która jest relacją z jego wyprawy rowerowej po zamarzniętym jeziorze, uznawanym za najgłębsze na świecie.

Spotkania będą odbywały się w puławskiej Mediatece we wtorek 30 maja. Najpierw o godz. 10:00 zaplanowano wydarzenie z udziałem dzieci od 7 do 10 lat, które dowiedzą się, jak wygląda życie ich rówieśników w Afganistanie czy Iraku. Spotkanie jest przeznaczone dla grup zorganizowanych, zapisy są przyjmowane przez pracowników Biblioteki Miejskiej telefonicznie.

Z kolei od 11:30 rozpocznie się spotkanie z młodzieżą powyżej 15. roku życia, podczas którego Jakub Rybicki będzie opowiadać między innymi o sytuacji uchodźców na Bliskim Wschodzie. Historie będą wzbogacone licznymi fotografiami z rejonu Kurdystanu. Na spotkanie z młodzieżą także prowadzone są zapisy telefoniczne.

Oba spotkania są organizowane w ramach projektu “Ciekawi świata” realizowanego przez puławską Bibliotekę Miejską dofinansowanego z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat: Biblioteka Miejska w Puławach

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button