wszystkie

Hala przy ul. Partyzantów tematem sesji

Już w najbliższy czwartek o godz. 16:00 odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Puławy. Jednym z jej tematów będzie przyjęcie przez radnych stanowiska dotyczącego zamiaru włączenia hali sportowej przy al. Partyzantów do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków. Postępowanie w tej sprawie jest obecnie prowadzone przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Pojawił się projekt stanowiska Rady Miasta Puławy w tej sprawie. Radni mają w nim wyrazić swoje zaniepokojenie możliwym wpisaniem hali do rejestru zabytków, swój sprzeciw wobec tego typu inicjatywy wyraził już także prezydent Paweł Maj. Puławscy samorządowcy obawiają się, że ewentualny wpis do rejestru zabytków obiektu na Partyzantów stałby się hamulcem dla działań inwestycyjnych i remontowych wobec obiektu. Wskazują, że obecny stan budynku wymaga wielu modernizacji i napraw, a w niemal 50-letniej historii budynku dokonywano istotnych zmian architektonicznych, tak więc trudno nazwać obiekt “zabytkiem”. Dyskusja na ten temat z pewnością pojawi się jeszcze podczas obrad sesji.

Obrady będą tradycyjnie transmitowane w serwisie esesja.tv, można będzie je śledzić zarówno na żywo jak i z odtworzenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button