Miasto Puławy

Powiśle obchodzi 70 lat. Specjalny koncert zespołu w Puławach

Zespół Pieśni i Tańca “Powiśle” im. Kazimiery Walczak “Mamci” obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia swojego istnienia. W najbliższym czasie w Puławach odbędą się wydarzenia związane z tym niezwykłym jubileuszem.

Przypomnijmy, że pierwszy z koncertów związanych z obchodami 70-lecia “Powiśla” odbył się w kwietniu w Końskowoli, skąd “Powiśle” się wywodzi. 27 maja w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” zaplanowano zaś uroczystą galę jubileuszową, początek wydarzenia o godz. 17:00. Prawo wstępu na to wydarzenie będą mieć osoby z zaproszeniami. Już dzień później, 28 maja zespół zaprezentuje się w otwartym koncercie przed puławską publicznością. Koncert jubileuszowy “Powiśle Puławianom” podczas którego publiczność zgromadzona w sali widowiskowej “Domu Chemika” będzie miała okazję obejrzeć tańce ludowe w wykonaniu członków, “Powiśla” rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenia dla wielu byłych członków zespołu będą z pewnością okazją do powrotu do wspomnień z dawnych lat, zaś młodsi dzięki koncertom mogą lepiej zapoznać się z działalnością “Powiśla” i docenić piękno tańca ludowego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button