Miasto Puławy

Mały Konkurs Recytatorski w Domu Chemika

W piątek na scenie POK “Dom Chemika” swoje umiejętności prezentowali młodzi recytatorzy. 42 Mały Konkurs Recytatorski to impreza obejmująca swoim zasięgiem całe województwo lubelskie. Recytatorzy walczą o awans do finału w Lublinie, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Katarzyna Grudzień – Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”

Na eliminacje zgłosiło się 33 uczniów z powiatu puławskiego – informuje Katarzyna Grudzień z Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Wiersze i utwory prozatorskie prezentowali uczniowie z Nałęczowa, Janowca oraz przedstawiciele puławskich szkół. Tematyka przedstawianych utworów była dowolna.

Młodzi artyści podzieleni są na 3 kategorie wiekowe – klasy 1-3, 4-6 i 7-8. Do kolejnego etapu awansować może maksymalnie 3 uczestników, po jednym z każdej kategorii. Celem konkursu jest podtrzymanie idei kultury języka i żywego słowa, promocja czytelnictwa oraz integracja środowiska amatorskiego ruchu recytatorskiego.

Nominacje do turnieju wojewódzkiego otrzymały: Zuzanna Baran; Julia Wrótna; Zuzanna Nowakowska; Luiza Mazurek; Oliwia Chabros. Wyróżnienia trafiły do: Liliany Ambryszewskiej; Zuzanny Gowin; Gabrieli Burdzanowskiej; Michała Majchrzaka.

Autorzy: A. Koter, M. Strzelecka, A. Szumny

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button