Miasto Puławy

Graffiti ozdobi skatepark. Znamy wykonawcę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach ogłosił wyniki konkursu na wykonanie graffiti na skateparku przy ul. Niemcewicza. Swoje artystyczne wizje za pomocą tego środka wyrazu przedstawi grupa działającego w Puławach performera, szefa Fundacji KZMRZ, Michała Stachyry.

W pracach mają wziąć udział znane osoby związane z puławską kulturą m.in. Dawid Ryski, którego prace puławianie mieli już okazje podziwiać na licznych wystawach czy artysta wizualny Kamil Stańczak. W artystyczne działania ma się włączyć także grupa puławskiej młodzieży, spędzająca czas na obiekcie. Graffiti ma pojawić się na betonowych ściankach czy słupach znajdujących się na terenie skateparku. Przypomnijmy, że MOSiR niedługo po ponownym otwarciu skateparku w lipcu 2021 roku podjął próbę wyłonienia artysty gotowego do ozdobienia obiektu, wtedy jednak nie zgłosił się żaden chętny.

Inicjatywa jest dla autorów okazją nie tylko do upiększenia puławskiej przestrzeni publicznej, ale również zaprezentowania graffiti jako formy artystycznego wyrazu.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button