InformacjeSport

Wisła Puławy z licencją na grę w I lidze

Piłkarze Wisły Puławy są w grze o awans do I ligi. Obecnie wiślacy zajmują 5. miejsce w drugoligowej tabeli, które w końcowym rozrachunku dawałoby prawo do gry w barażach. Puławski klub otrzymał już licencję na ewentualną grę w I lidze, jednak pod pewnymi warunkami.

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez klub, nałożono na niego nadzór finansowy w związku z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej. Jednym z wymogów dla pierwszoligowych zespołów jest posiadanie podgrzewanej murawy, której obecnie w Puławach brak. Jeśli zespół awansowałby do wyższej klasy rozgrywkowej oraz nie zainwestował w nowe rozwiązanie, w okresie od listopada do marca musiałby rozgrywać swoje mecze w roli gospodarza na stadionie Znicza Pruszków.

Do końca drugoligowych rozgrywek pozostały 3 kolejki, w najbliższym meczu w sobotę Wisła na własnym stadionie podejmie rezerwy Śląska Wrocław, początek spotkania o godz. 18:00. Puławianie w tym sezonie zgrają jeszcze ze Zniczem Pruszków oraz rezerwami Lecha Poznań.

Foto archiwalne, KS Wisła Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button